همه دسته بندی ها

رسانه

تو اینجایی : صفحه اصلی> رسانه

درج کاربید چیست؟

زمان: 2023-04-07 بازدید : 12

ما معمولاً در زندگی روزمره خود برای برش از چاقو، رنده، قیچی، مداد تراش، اره و غیره استفاده می کنیم. آیا می دانید این محصولات چگونه تولید می شوند؟

آنها همچنین از ابزارهای برش ساخته شده اند. این ابزارهای برش یک ویژگی مشترک دارند و آن این است که همه آنها با برش و تولید تراشه شکل اشیاء را تغییر می دهند.

همانطور که می دانیم ابزارهای برش ابزاری هستند که برش اشیا برای به دست آوردن شکل دلخواه، ابزارهای برش در زندگی روزمره ما میوه ها، سبزیجات و چوب را برش می دهند. اما ابزارهای برش تولید شده توسط شرکت صنعتی کاربید سیمانی Zhuzhou Lifa مواد سخت تری مانند فولاد، فولاد ضد زنگ، چدن را برش می دهند.

فرآیند ساخت ابزار کاربید

图片1_副本

بیایید روند تولید کاربید را ببینیم.

ابتدا کاربید تنگستن را با کبالت مخلوط کنید تا پودری به دست آید که می تواند به عنوان مواد خام طبقه بندی شود. مخلوط گرانول شده در یک حفره قالب ریخته شده و فشرده می شود. قدرت متوسطی مانند گچ می دهد.

سپس، فشرده های فشرده در یک کوره پخت قرار می گیرند و در دمای حدود 1400 درجه حرارت داده می شوند و در نتیجه کاربید سیمانی ایجاد می شود.

پس از پخت، حجم محتوا به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

همچنین سختی کاربید سیمانی در حدی بین الماس و یاقوت کبود و وزن آن حدود دو برابر آهن است.

سپس، چگونه این کاربید سیمانی سخت را برش دهیم؟

برش چیست؟

2

شکل سمت راست وضعیت یک لبه برش را در حین ماشین کاری نشان می دهد. لبه برش قطعه کار را برش می دهد و براده تولید می شود. دمای بالای لبه برش به دلیل ضربه و اصطکاک به 800 درجه سانتیگراد می رسد.

گریدهای کاربید سیمانی که می توانند این دماهای بالا را تحمل کنند موفق ترین هستند.

کاربید تشکیل شده در پیکربندی های مختلف محبوب ترین است و به آنها درج های قابل نمایه سازی می گویند. درج های غیرقابل نمایش برای اشکال مختلف نگهدارنده ها استفاده می شود و با توجه به شکل قطعه کار و حالت برش انتخاب می شوند.

1. چرخش

3

نگهدارنده خارجی و میله حفاری داخلی، قطعه کار گرد شکل را تولید می کند. فرآیندهای ماشینکاری که از نگهدارنده ها یا میله های حفاری استفاده می کنند تراشکاری نامیده می شود و مشخصه اصلی آن چرخش قطعه کار است.

ماشینی که برای تراش استفاده می شود تراش نامیده می شود.

2. آسیاب

4

ابزار موجود در عکس سمت راست یک ابزار فرز است. ابزار فرز را می توان به دو نوع تقسیم کرد. یکی فیس فرز که سطح قطعه کار را ماشین کاری می کند و دیگری فرز انتهایی که فرز دهی شانه ای و غیره را انجام می دهد. حالت های ماشینکاری که از فیس آسیاب و آسیاب انتهایی استفاده می کنند، عملیات فرز نامیده می شود و ویژگی اصلی آن چرخش ابزارها است. ماشینی که برای فرز استفاده می شود، ماشین فرز نامیده می شود.

3. حفاری

5

عکس سمت راست ابزاری است که سوراخ های دایره ای در قطعات کار ایجاد می کند و به آن مته می گویند. مته های اینسرتی غیرقابل نمایش و مته های لحیم کاری سوراخ های نسبتا بزرگ و مته های جامد سوراخ های کوچک تری ایجاد می کنند. ویژگی اصلی حفاری این است که می توان از آن برای هر دو دستگاه فرز و تراش استفاده کرد.

خلاصه

همانطور که در بالا ذکر شد، حالت برش از سه سبک اصلی تشکیل شده است. تراشکاری، فرزکاری و حفاری. با انتخاب یک ابزار برش مناسب با توجه به حالت برش، می توان فلزات سخت را به طور موثر ماشین کاری کرد.

امروزه ابزارهای کاربید سیمانی به ابزار اصلی برای افزایش بهره وری برش فلز تبدیل شده اند، در حالی که تحقیقات به طور مداوم محصولات جدیدی را برای ماشینکاری دقیق تر و سریعتر ایجاد می کند تا هزینه های تولید را کاهش دهد.

Zhuzhou Lifa Cemented Carbide industrial Co Ltd در شهر ژوژو، بزرگترین مرکز تولید محصولات کاربید سیمانی در آسیا واقع شده است. ما بیش از 20 سال است که انواع درج های کاربید را با کیفیت خوب و قیمت کاملا رقابتی تولید می کنیم.

اگر سؤال یا سؤالی دارید، لطفاً با ما تماس بگیرید. با تشکر.


دسته بندی های داغ